• Monika

Jak wybrać najważniejszą datę - datę Waszego ślubu?

Bardzo często zdarza się, że przywiązujemy dużą uwagę do dat. Kalendarz przepełniony jest ważnymi świętami, takimi jak Dzień Matki, Dzień Ojca, Dzień Babci czy Dzień Zakochanych, który już za moment… :)

Pamiętamy o datach urodzin i imienin naszych najbliższych. Niektóre pary, bardzo dużą uwagę przywiązują do ich własnych wyjątkowych dat, takich jak rocznica związku, zaręczyn, pierwszego pocałunku…

Jak zatem wybrać właściwą datę, na wypowiedzenie słów najpiękniejszej przysięgi?

Każde przygotowania do ślubu zaczynają się od pierwszego kroku - wyboru daty ceremonii. Jej wybór nie należy do najłatwiejszych, czym zatem kierują się pary podejmując decyzję?


1. Pora roku, jak wiadomo każda pora roku kojarzy nam się z czymś innym i towarzyszą nam wtedy inne odczucia. Nie bez znaczenia jest także pogoda. -Wiosna, to pora kiedy wszystko budzi się do życia, w powietrzu czuć powiew świeżości i wszędzie królują cudowne pastelowe kolory. -Lato, może jesteście wielbicielami gorących klimatów, a letnie noce są dla Was najbardziej magicznymi w ciągu całego roku? -Jesień, idealna pora dla tych którzy lubią bogactwo kolorów, babie lato falujące na wietrze i złote liście rozsypane wokół drzew. -Zima, powiedziałabym tutaj o pięknie skrzącym się śniegu, ale niestety z roku na rok jest go jak na lekarstwo. Zima jednak to Święta, a one jak wiadomo mają magiczny klimat nawet bez śniegu, później zaczyna się szaleństwo karnawałowe… Po podjęciu tej decyzji, zostaje Wam już tylko kilka miesięcy do wyboru! :)

2. Symbolika - może jakaś data jest dla Was wyjątkowo ważna? Rocznica pierwszego spotkania, lub zaręczyn? A może data ślubu dziadków czy rodziców Drogie Panie, pamiętajcie, że to zawsze jedna data mniej do zapamiętania dla Waszych przyszłych mężów ;) Jeśli zdecydujecie się na taką datę, może warto będzie podkreślić ją w trakcie wesela? Sami braliśmy ślub w ten sam dzień co moi rodzice, nie obyło się bez dodatkowych życzeń dla nich i bez ich „pierwszego tańca”.3. Daty wykluczone przez Kościół i przesądy, do których podchodzimy oczywiście z przymróżeniem oka... Przy zawieraniu ślubu kościelnego lub konkordatowego, należy pamiętać o datach, w których zabronione jest udzielanie ślubów, mowa tutaj o Wielkim Poście, zdarzają się także przypadki, w których Młodzi proszą proboszcza o udzielenie dyspensy, jeśli wesele będzie odbywało się w piątek, pamiętajcie, że dla niektórych z Waszych gości, może to być bardzo istotna kwestia.


Na sam koniec pora na przesądy związane z datą ślubu.


- Wszystkim dobrze znana literka „r” w nazwie miesiąca, mamy więc do wyboru: czerwiec, sierpień, wrzesień, październik i grudzień.

- Mówi się, że najszczęśliwsze będą pary, które powiedzą sobie tak w okresie Bożego Narodzenia, karnawału lub Wielkanocy.

- Nie powinno się zawierać związku małżeńskiego w maju, listopadzie i 1 kwietnia ;)

…wiadomo jednak że do przesądów podchodzimy z dużym dystansem, ślub w maju, kiedy wszędzie kwitną bzy, wymarzona sceneria! :)


Jeżeli wybór daty ślubu nadal jest przed Wami to mam nadzieję, że chociaż odrobinkę Wam w tym pomogłam. A jeśli data już wybrana to może pochwalicie się swoim wyborem? :)

310 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie