• Monika

Jak wziąć ślub dwa razy?

Aktualizacja: 7 maj 2020

Przełożenie daty ślubu i wesela to jeden z najsmutniejszych scenariuszy jaki może się przytrafić. Niestety obecna sytuacja zmusza do niego coraz więcej par. Czy macie jakieś wyjście jeśli bardzo zależy Wam na tym, aby sformalizować Wasz związek? Oczywiście, że tak! Przecież to właśnie ceremonia zaślubin jest w tym dniu najważniejsza, a nie samo przyjęcie weselne. Co zatem możecie zrobić? Rozwiązań jest kilka. Wszystko zależy od tego jaki rodzaj ślubu planujecie. Oto kilka scenariuszy.


Ślub w urzędzie tylko w obecności świadków i ewentualnie fotografa. Formalnie, w świetle prawa stajecie się mężem i żoną. Towarzyszą Wam świadkowie. Ceremonia jest krótka, po niej pamiątkowe zdjęcie w maseczkach… 😉 z kilka lat to z pewnością będzie wyjątkowa pamiątka. Z racji tego, że nie wiadomo kiedy będzie możliwość zorganizowania chociażby swobodnego obiadu dla rodziny i przyjaciół. Wszystko stoi pod znakiem zapytania, zatem kwestię przyjęcia weselnego odkładacie na później np. na przyszły rok. No właśnie, ale co później? Zdaję sobie sprawę, że większość Par Młodych chciałaby mieć tradycyjny dzień ślubu składający się z ceremonii zaślubin oraz przyjęcia weselnego. Nawet jeśli formalnie będziecie już małżeństwem nadal możecie to wszystko zorganizować w taki właśnie sposób. Spytacie jak? Otóż rozwiązań jest kilka!


Jeśli myślicie nad ślubem konkordatowym, rozdzielcie te dwie ceremonie i później weźmiecie tylko ślub kościelny. Ceremonia będzie dokładnie taka, jak sobie wymarzyliście. Formalności jakie będą Was czekały to tylko te, związane ze sprawami kościelnymi, będziecie także musieli przedstawić akt małżeństwa do wglądu. Jeżeli jednak zdecydujecie się teraz na ślub konkordatowy, to również jest rozwiązanie – odnowienie przysięgi małżeńskiej! W tym przypadku nikt z gości nie musi o tym wiedzieć (jeśli takie jest Wasze życzenie), wszystko jest kwestią dogadania się z duchownym. Ceremonia będzie równie uroczysta.


Co w takim razie w sytuacji kiedy weźmiecie ślub cywilny? Tutaj idealnym rozwiązaniem jest ślub humanistyczny, czyli symboliczny, który nie ma żadnych skutków prawnych. Jest wręcz idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji. Możecie go zaplanować od A do Z, mając wpływ na każdy element ceremonii. Może być całkowicie romantycznie i melancholijnie, lub możecie wprowadzić trochę humoru – wszystko zależy od Was i od tego jaką parą jesteście. To wszystko sprawia, że śluby humanistyczne są niezwykle wyjątkowe, całkowicie oddają charakter Pary Młodej, mamy tutaj wolną rękę przy organizacji i możemy puścić wodze fantazji organizując bajową ceremonię w wymarzonym miejscu.Jak widzicie, w każdej sytuacji można znaleźć jakieś rozwiązanie. Pamiętajcie aby nie podejmować pochopnych decyzji pod wpływem emocji czy stresu. Wszystko da się poukładać w taki sposób, abyście za kilka lat mogli wspominać to wszystko z uśmiechem na ustach.


Jeśli macie jakieś pytania, czekam na Wasze wiadomości. Pamiętajcie o możliwości darmowych konsultacji oraz o specjalnej promocji -30% ! :)


Monika

932 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie