• Monika

Kim jest wedding planner?

Kim tak na prawdę jest konsultant ślubny? I czy jest mi potrzebny? Takie pytanie zadaje sobie nie jedna para młoda, sama niedawno byłam na Waszym miejscu... :) Wtedy jednak nie zdecydowaliśmy się na wedding plannera, czego później odrobinę żałowałam, ale to temat na osobny post.


Z jakimi zatem odpowiedziami możemy się spotkać?


1.To ktoś kto zorganizuje mi ślub od A do Z i nie będę miała/miał z tego żadnej przyjemności...

2. To taka Pani która biega z kątą w kąt i sprawdza czy wszystko gra.

3. To taki ktoś, kto doradza co zrobić żeby było dobrze i narzuca swoje zdanie.

4. To taka wróżka, która zorganizuje ślub w kilka godzin.


Itd... Czy jest w tym ziarno prawdy? Myślę, że tak, jednakże należałoby to odpowiednio zweryfikować. Jaka zatem jest prawda i kim jest wedding planner?


1. To ktoś kto RAZEM z Parą Młodą i w pełnym porozumieniu z nimi organizuje ich wymarzony dzień. Dopasowuje każdy element, tak aby spełniał oczekiwania Młodych. To Para Młoda podejmuje ostateczne decyzje! :)

2. Tak, wedding planner sprawdza WSZYSTKO, dba o każdy szczegół Waszego wymarzonego dnia. Każdy, nawet najdrobniejszy szczegół, o którym nikt by nie pomyślał, musi być zweryfikowany. Wygodne buty to podstawowy element stroju Waszej konsultantki ślubnej ;)

3. Doradza, owszem ale NIE narzuca Wam swojego zdania. To jest Wasz ślub i to Wy decydujecie jak ma wyglądać. Konsultant może jedynie zasugerować najlepsze rozwiązanie i wyjść z inicjatywą. Przecież zawsze możemy spotkać się po środku! ;)

4. Niestety ślubu w kilka godzin nie zorganizujemy, ale macie pewność, że w sytuacji kryzysowej, ktoś będzie trzymał rękę na pulsie. Zareaguje jeśli zajdzie taka potrzeba, a Wy będziecie mogli spokojnie cieszyć się tym dniem i wyciągnąć z niego tyle, ile się da.


Co więc zyskuje Para Młoda decydując się na współpracę z konsultantem ślubnym?


1. CZAS, organizacja dnia ślubu to bardzo czasochłonne zajęcie. W szczególności jeśli oboje jesteście zapracowani. Nie pozwólcie, aby stres związany z organizacją ślubu zabrał Wam cały urok, jaki ma stan narzeczeństwa! :)

2. SPOKÓJ, nie musicie się martwić o terminy, budżet, nagłe problemy, które mogą się pojawić. Konsultant bierze na siebie tą odpowiedzialność. Wy możecie spokojnie zająć się szukaniem pięknego miejsca, w którym spędzicie miesiąc miodowy.

3. PEWNOŚĆ, że wszystko będzie dopięte na ostatni guzik i nic ważnego Wam nie ucieknie. Oraz pewność, że nie wydacie pieniędzy na coś, co jest zbędne lub koniec końców okaże się nietrafionym wydatkiem. Z konsulatem ślubnym stawiacie tylko, na pewne rozwiązania :)


Ostatnim, ale myślę że najważniejszym punktem jest ZROZUMIENIE, przecież spędzicie razem najbliższe miesiące...:) Dlatego tak ważna jest nić porozumienia i empatia, która jest najważniejszą cechą konsultanta ślubnego. Dajcie się poznać i spełnić Wasze marzenia! :) Nie bójcie się mówić o tym, czego oczekujecie i jak wyobrażacie sobie Ten Dzień, bo przecież przeżywamy go tylko raz. :)


Jeśli zainteresował Was któryś w punktów, lub w pewnym stopniu przekonałam Was do osoby konsultanta ślubnego, zapraszam do kontaktu. Na dobry początek roku przygotowałam dla Was specjalną ofertę :) Chętnie odpowiem na Wasze pytania.

154 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie