• Monika

Koronawirus - co z Waszym ślubem?

Aktualizacja: 20 godzin temu

Niestety, to co jeszcze jakiś czas temu wydawało się nam odległe wkradło się w naszą codzienność i obróciło życie niektórych osób o 180 stopni, mowa tu oczywiście o korona wirusie. Musieliśmy zmienić wiele planów, wiele rzeczy odłożyć na później ponieważ #zostańwdomu, to w tym momencie jedyna szansa, żeby pozbyć się tego niechcianego gościa jak najszybciej.


W normalnych okolicznościach już niedługo ruszałby sezon ślubny. Pierwsze kwietniowe Pary Młode stawałyby przed ołtarzem, później maj i wesela w otoczeniu kwitnących bzów, jednak wirus skutecznie pokrzyżował te plany. Co robić jeśli Wasze wesele miało odbyć się w najbliższym czasie? Odwoływać? Przekładać?


W związku z wprowadzaniem w Polsce stanu epidemii, pojawiło się wiele przepisów które na ten moment uniemożliwiają zorganizowanie wymarzonego wesela, mowa tutaj o np. zakazie gromadzenia się więcej niż 5 osób w kościołach, ograniczenia w USC oraz oczywiście o rozporządzeniu które mówi o ograniczeniu prowadzenia działalności polegającej na „przygotowywaniu i podawaniu posiłków i napojów gościom siedzącym przy stołach”, również obiekty noclegowe zostają powoli zamykane, bądź przekształcane w miejsca kwarantanny. Nikt tak naprawdę nie wie, jak długo to potrwa i kiedy sytuacja uspokoi się na tyle, że będzie można wrócić do normalnego życia. Sytuacja zmienia się z dnia na dzień. Na ten moment kwarantanna została zaostrzona i wyjścia z domu ograniczamy do niezbędnego minimum.

Co zatem z Waszym ślubem, który miał odbyć się w najbliższym czasie?


  1. Poszukajcie alternatywnej daty ślubu i skontaktujcie się z menadżerem obiektu, w którym ma odbyć się przyjecie i przeanalizujcie dostępne daty, nie bójcie się jesienno- zimowych ślubów! One też mogą być piękne, wystarczy odrobina wyobraźni. W miarę możliwości zarezerwujcie termin odległy o co najmniej 3 miesiące, jeśli jest taka opcja, możecie zarezerwować dwa terminy.

  2. Kiedy będziecie mieli nową datę ślubu, skontaktujcie się z wybranymi przez Was podwykonawcami, pamiętajcie, że wszyscy znaleźliśmy się w trudnej sytuacji i żeby wyjść z tego obronną ręką musimy współpracować i wypracować zadowalający kompromis dla obu stron. Bądźmy dla siebie wyrozumiali 😊

  3. Skontaktujcie się z Waszymi gośćmi, dajcie im znać o zmianie terminu. W obecnej sytuacji wszyscy na pewno zrozumieją i postarają się dostosować do nowej daty. Przecież robicie to również przez wzgląd na ich bezpieczeństwo.


Kochani, nie szukajcie „alternatywnych” rozwiązań takich jak przyjęcia organizowane w domu, czy na ogrodzie. Ryzykujecie tym zdrowie Wasze i Waszych najbliższych. Takie zmartwienia nie są nikomu potrzebne, przecież dzień Waszego ślubu ma być wyjątkowy i powinien przebiegać w pozytywnej atmosferze. Na ten moment #zostańwdomu, przecież większość spraw możemy teraz załatwić zdalnie 😊

Jeśli Wasz ślub został przełożony i potrzebujecie pomocy, może watro skorzystać tutaj z oferty konsultanta ślubnego, który pomoże zaplanować wszystko na nowo, uwzględniając Wasze wcześniejsze ustalenia?

Zapraszam do kontaktu. W tym momencie każda oferta będzie dopasowywana indywidualnie, po przeanalizowaniu Waszej sytuacji 😊


Jestem do Waszej dyspozycji slubnesny@gmail.com +48 668 144 823

…i pamiętajcie #ZmieńTerminNieOdwołuj743 wyświetlenia
  • Pinterest - Biały Krąg
  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon