• Monika

Koronawirus - co z Waszym ślubem? cd.: Klamka zapadła - zmieniamy datę ślubu.

Aktualizacja: 24 maj 2020


Niestety, to co jeszcze jakiś czas temu wydawało się nam odległe wkradło się w naszą codzienność i obróciło życie niektórych osób o 180 stopni, mowa tu oczywiście o korona wirusie. Musieliśmy zmienić wiele planów, wiele rzeczy odłożyć na później ponieważ #zostańwdomu, to w tym momencie jedyna szansa, żeby pozbyć się tego niechcianego gościa jak najszybciej.


W normalnych okolicznościach sezon ślubny byłby już w pełni. I mielibyśmy wiele świeżo upieczonych małżeństw, które spędzałyby swój miesiąc miodowy w wymarzonym miejscu,

a wiele Par z odliczałoby ostatnie dni

i dopinałyby ostatnie sprawy związane ze ślubem, jednak wirus skutecznie pokrzyżował te plany.

Co robić jeśli Wasze wesele miało odbyć się w najbliższym czasie? Odwoływać? Przekładać?


Najprawdopodobniej lipca będziemy mieli możliwość organizowania wesel na 50 osób, jednak jak wiadomo dla większości par taka liczba gości będzie niewystarczająca i nadal będą podejmowane decyzje o zmianie daty ślubu. Będą również pary, które skorzystają z tej możliwość, ale niewykluczone że i oni będą musieli zmienić odrobinę swoje ślubne plany. Co jednak, kiedy zdecydujecie się na zmianę daty ślubu?


  1. Poszukajcie alternatywnej daty ślubu i skontaktujcie się z menadżerem obiektu, w którym ma odbyć się przyjecie i przeanalizujcie dostępne daty, nie bójcie się jesienno- zimowych ślubów! One też mogą być piękne, wystarczy odrobina wyobraźni. W miarę możliwości zarezerwujcie termin odległy o co najmniej 3 miesiące, jeśli jest taka opcja, możecie zarezerwować dwa terminy. Zwróćcie uwagę na to, jak skonstruowana jest Wasza umowa.

  2. Kiedy będziecie mieli nową datę ślubu, skontaktujcie się z wybranymi przez Was podwykonawcami, pamiętajcie, że wszyscy znaleźliśmy się w trudnej sytuacji i żeby wyjść z tego obronną ręką musimy współpracować i wypracować zadowalający kompromis dla obu stron. Bądźmy dla siebie wyrozumiali 😊 Pamiętajcie również o skontaktowaniu się z księdzem (w przypadku ślubu konkordatowego) oraz z Urzędem Stanu Cywilnego, ponieważ może zdarzyć się tak, że Wasze dokumenty stracą datę ważności.

  3. Skontaktujcie się z Waszymi gośćmi, dajcie im znać o zmianie terminu. W obecnej sytuacji wszyscy na pewno zrozumieją i postarają się dostosować do nowej daty. Przecież robicie to również przez wzgląd na ich bezpieczeństwo. Pamiętajcie, że w przypadku zagranicznych gości, wszystko będzie zależało od aktualnej sytuacji na graniach państw.

  4. Detale - one nice są oczywiście najważniejsze w tym momencie, ale postarajcie się o nie zadbać. Jeśli macie spersonalizowane elementy dekoracji sali, czy np. upominków dla gości pomyślcie jak je na nowo dopasować, nie wszystko trzeba przecież zamawiać od nowa ;) Pamiętajcie, że grawer na obrączkach również można bez problemu zmienić!

  5. Motyw przewodni - może się zdarzyć, że będziecie musieli wybrać go na nowo, ponieważ, przykładowo, opierał się na sezonowych kwiatach. Pamiętajcie również, że ceny kwiatów będą się różnić (wszystko zależy od miesiąca oraz ich dostępności). Wasi dekoratorzy z pewnością Wam w tym pomogą. Zapytajcie o nowe propozycje.


Kochani, nie szukajcie „alternatywnych” rozwiązań takich jak przyjęcia organizowane w domu, czy na ogrodzie. Ryzykujecie tym zdrowie Wasze i Waszych najbliższych. Takie zmartwienia nie są nikomu potrzebne, przecież dzień Waszego ślubu ma być wyjątkowy i powinien przebiegać w pozytywnej atmosferze. Na ten moment #zostańwdomu, przecież większość spraw możemy teraz załatwić zdalnie 😊

Jeśli Wasz ślub został przełożony i potrzebujecie pomocy, może watro skorzystać tutaj z oferty konsultanta ślubnego, który pomoże zaplanować wszystko na nowo, uwzględniając Wasze wcześniejsze ustalenia?


Zapraszam do kontaktu. W tym momencie każda oferta będzie dopasowywana indywidualnie, po przeanalizowaniu Waszej sytuacji oraz uwzględniając fakt, że Wasze wesele będzie jednak mniejsze niż początkowo planowaliście zatem będziecie zmuszeni do jego reorganizacji . Zapraszam do kontaktu wszystkie pary z województwa opolskiego jak również dolnośląskiego i śląskiego.Jestem do Waszej dyspozycji slubnesny@gmail.com +48 668 144 823


Monika2,232 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie